Olej rybi jest jak dotąd najlepszym i najkorzystniejszym źródłem kwasów omega 3. Zawiera DHA i EPA w odpowiednich ilościach wymaganych przez nasz organizm. Lekarze zalecają spożywanie ryb dwa razy w tygodniu, ponieważ wystarcza to na zaspokojenie dziennego zapotrzebowania organizmu.

Należy pamiętać, że nasz organizm nie jest w stanie wytwarzać tłuszczów takich jak DHA i EPA poprzez własne funkcje metaboliczne. Z tego powodu tłuszcze te muszą być spożywane poprzez suplementy diety.

Oprócz oleju z ryb olej z nasion lnu jest kolejnym, zdrowym źródłem energetycznym. Zawiera trzeci tłuszcz omega 3 znany pod nazwą ALA. ALA to długołańcuchowy kwas tłuszczowy, który w organizmie jest rozkładany na DHA i EPA – wykorzystywany przez krwioobieg. Z drugiej strony olej rybny dostarcza bezpośrednio DHA i EPA. Te krótkołańcuchowe tłuszcze nie muszą przechodzić przez powolny proces metaboliczny, aby zostać wchłoniętym przez krew.

Olejki Konopne Jako Alternatywa

Co najmniej jedno źródło omega 3 powinno być dodane do codziennej diety. Może to być surowy olej rybny, nasiona lnu lub olej z nasion lnu, olej konopny, orzechy włoskie, krewetki, fasola granatowa lub soja. Olej kukurydziany i oliwa z oliwek również dostarczają pewnych ilości tych tłuszczów. Wzbogacone jajka to również jedna z alternatyw.

Aby codziennie pozyskiwać odpowiednią ilość DHA i EPA, wskazane jest również spożywanie łatwo dostępnych na rynku suplementów lub kapsułek. Kapsułki te zostały wyprodukowane dla osób w każdym wieku. Można je łatwo spożywać po posiłkach.

Kapsułki te dostarczają do 120 mg DHA i 180 mg EPA w jednej pigułce. Nie powodują żadnych skutków ubocznych, ponieważ do ich produkcji wykorzystywane są wszystkie naturalne i czyste substancje.

Musisz jednak być ostrożny przy wyborze produktu z oleju rybnego. Kupuj tylko wysokiej jakości produkt dostępny na rynku, który jest również znany jako olej rybny o wysokiej jakości farmaceutycznej. Klasa jest testowana klinicznie i jest dopuszczona do spożycia przez lekarzy specjalistów na całym świecie.

Pamiętaj też o zakupie olejku konopnego CBD 20% . Jego zawartość pomaga uzupełniać wszelkie braki w naszej diecie.

Artykuł opracowany przez https://cbdgreen.pl/